top of page

co o nás říkají naši klienti

co o nas rikaji nasi klienti: Testimonials

"Se společností DEVELECO máme jen ty nejlepší zkušenosti. Tým správy nemovitostí pracuje zodpovědně a dobře."

Tomáš Růžička, vlastník nájemní nemovitosti

Proč si najmout správní firmu?

Pokud stíháte při své vlastní práci nastudovat legislativu, sledovat její změny, umíte účetnictví a vše si v domě zvládnete sami opravit, navíc se nebojíte právní odpovědnosti když uděláte chybu, tak správce třeba ani nepotřebujete. 
Profesionální správní firma Vám ale toto vše a mnohem více zajistí zpravidla rychleji, lépe, levněji a spolehlivě, protože má potřebné zkušenosti a odbornost.

Jak vybrat nového správce a podle čeho se rozhodovat?

Vybrat si tu správnou firmu není vždy snadné, stejně jako například nové auto. Jde ale o to, co od služby očekáváte. Dobrý účetní nebo právník Vám většinou neopraví světlo a ani nejlepší údržbář  zpravidla nerozúčtuje topné náklady. Kvalitní firma umí zajistit komplexní služby. Nemusí být drahá, ale nízká cena nebývá záruka kvality. Platí spokojený klient, proto si nechte ukázat reference.

Proč online aplikace místo klasického účtování?

Zjistili jsme, že většina klientů nejsou účetní. Z běžných účetních výkazů zpravidla to, co potřebujete vědět, není bez složitého vysvětlování na první pohled zřejmé. S vlastním přístupem do online systému u nás naopak vše přehledně vidíte. Snadno tak zkontrolujete přijaté faktury, platby příspěvků či nájemného a slouží také jako úložiště sdílených dokumentů.

Není změna správce příliš složitá?

Změna správní firmy přináší řadu kroků, které je nutno projít. Zkušená správní firma vždy pomůže s celým procesem tak, aby klient neměl s přechodem k novému správci zbytečné starosti. Prvním krokem je schválení smlouvy na shromáždění, následuje fyzické předání objektu a dokumentace. Firma zpravidla již vše ostatní zvládne sama. Při dobrém výběru správce se tak není třeba obávat.

Jaké všechny povinnosti má Společenství vlastníků?

Společenství sdružuje vlastníky bytů v domě při péči o společnou věc. Má povinnosti navenek, jako zodpovědnost za škody, vůči úřadům a ve vztazích s dodavateli. Svým členům musí zajišťovat služby včetně jejich rozúčtování a především dům udržovat, hospodařit řádně s majetkem a penězi. Zodpovědnost za chod společenství má pak výbor nebo samostatný předseda.

Je rozdíl mezi správou společenství vlastníků a nájemního domu?

Péče o nájemní objekt je rozsáhlejší o vztahy s nájemci, vyžaduje tak individuálnější přístup, kratší lhůty, hlubší právní znalosti a nejlépe i dlouhodobou strategii. To klade vetší nároky na zodpovědné osoby správce a spolupráci s klientem. Naopak často odpadají povinnosti právnických osob. Profesionální správa nájemního domu je tedy ještě komplexnější ale i zábavnější.

bottom of page