top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDEVELECO.

Profesionální předseda SVJ

Jako doplňkovou službu ke komplexní správě nemovitosti pro společenství vlastníků nabízíme také zajištění výkonu funkce statutárního orgánu. Zpravidla se jedná o funkci předsedy výboru, jako kolektivního orgánu, anebo samostatného předsedu společenství.
Služba tzv. "Profesionálního předsedy" je vhodná pro společenství vlastníků, která nedisponují dostatečným počtem kandidátů do výboru. Ať již z časových či osobních důvodů. Využívají jí také klienti, kteří se věnují vlastnímu byznysu a na správu nemovitostí si raději najímají profesionály. Profesionální předseda navíc společenství zajistí garanci odbornosti a právního zázemí, pevné dodržování zákonných postupů, stanov a veškerých povinností společenství navenek. Současně je nestranný při řešení jakýchkoliv sporů a jedná vždy v nejlepším zájmu společenství bez osobních zájmů.


Nový občanský zákon od roku 2014 plně implementuje možnost, aby funkci statutárního orgánu společenství vlastníků vykonávala osoba, která přitom nevlastní v domě jednotku. Jde tedy o tzv. externího předsedu, podobně jako je např. manažer zodpovědný za řízení firmy, aniž vlastnil její akcie. Pro zvolení "externího" předsedy je v některých případech zapotřebí upravit příslušné pasáže stanov společenství. Nutné změny umíme samozřejmě zpracovat a zajistit jejich podání do rejstříku společenství u obchodního soudu.


V posledních dvou letech pozorujeme čím dál tím vyšší zájem o zajištění této funkce pro společenství vlastníků, které přejímáme do správy. Vnímáme to jako pozitivní signál směrem k větší profesionalizaci samotné správy nemovitostí a tím zlepšování fungování samotných společenství ve vztahu ke svým členům.


Více o této službě naleznete zde: develeco.cz/profesionalni-predseda


217 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page